BOSS GT 8 a POD X3 Live podruhé

Zjistil jsem při sledování statistik přístupů na stránky, že nejčtenější je srovnání BOSS GT 8 a POD X3 Live. Dostal jsem dotaz, proč vlastně používám POD, když BOSS nevychází ze srovnání nijak špatně. Takže, proto píšu ještě tento dodatek. Znova říkám, že se jedná o subjektivní názory a kdo hledá v muzice jednoznačnou odpověď, ať se zbývá spíš sportem (nejlépe atletikou).

1.    Srovnání jsem dal pouze jako subjektivní zkušenosti z prvního používání POD X3 Live, kdy jsem ještě byl pod vlivem BOSS GT, který jsem předtím používal.
2.    BOSS efekty jsou pojem a vždy budou kvalitní, sám jsem některé krabičky prodával i po mnoha letech a vůbec neztratily na ceně a kvalitě.
3.    Dnes jsou efekty BOSS již trochu historie a v době domácích studií a nehrávání hudby přímo do počítače a výměny pomocí MP3 je potřeba něco trochu jiného, co právě nabízí LINE 6.
4.    Možnost simulovat (byť s „nižší“ kvalitou) celý zvukový řetězec od kytary přes zesilovač, efekty, reprobednu a snímací mikrofon je naprosto super a k cíli při hledání zvukového ideálu to vede mnohem rychleji a levněji.
5.    Když někdo zjistí, že chce pouze jednu konkrétní kytaru a jeden konkrétní zesilovač a bude s tím spokojený už navždy, pak mu to jen přeju a věřím, že dosáhne dokonalosti.
6.    Nám nespokojencům nezbývá než buď kupovat a prodávat další a další krabičky, nebo zkusit softwarovou simulaci.
7.    Je tak na okraj, kde vlastně ten ideální zvuk zazní? Ve sluchátkách, doma v pokoji, ve zkušebně, v sále plném lidí a hluku od ostatních nástrojů? Jedině na nahrávce, která ho zafixuje.

Používám POD X3 Live a jsem s ním spokojený. Tak hodně úspěchů a nečtěte porovnávací testy.