Dualita zvuků na LINE6 POD HD 500

Přišel mi dotaz ve fóru kytary.cz od Vladana.

"Zdravím,přišel jsem na jednu věc když je nastaveno na konfiguracích vstupů in 1 guitar a in2 same nebo take guitar tak při použití jednoho aparátu mi to kreslí více než když dam na in 2 treba aux kde není nic připojeno.Řeším pořád ten routing zdá se mi blbost to zdvojovat pokud používám jen jeden zesilovač. I ten path1 a 2.Myslím že je zbytečné mít oba na center pokud mám v řetezci jen jeden amp protože jak path1 tak2 jsou oba stereo takže je to ve výsledku také zdvojený signál.tak nevím co vy na to.??"

Moje odpověď.

"Ad Input 2.

Je to tak jak popisujete. Ale nemyslím si, že je to na závadu, vždy je lepší silnější signál. Vycházím z toho, že není možnost druhý vstup úplně vypnout, tak si myslí, že už s tím tak počítají, že je tam většinou Same.

Ad zdvojení zesilovačů.

To má smysl pro různé zesilovače, pokud se Vám líbí z každého něco a chcete je ve zvuku spojit. Nebo pro dva stejné, kdy třeba jeden z nich bude zkreslený a druhý čistý, zase se spojí výhody obou zvuků, výsledek bude harmonicky zajímavější a přitom čitelný. Dávat paralelně stejné nastavení myslím nemá smysl."