Jak jsem našel a koupil POD X3 Live a první zklamání

Při nahrávání s BOSS GT 8, jsem měl problémy vyladit zkreslený zvuk, taky při domácím nahrávání na sluchátka, jsem měl pocit, že na GT 8 není moc na výběr. Zkoušel jsem jemné zkreslení a stále to nebylo ono. Když jsem porovnal zkreslení hlavy Marshalla a z efektu, tak jsem se radši rychle vrátil k efektu, ne proto, že by byl lepší, ale proto, abych nezačal měnit celou koncepci zvuků.

V Muzikusu jsem četl článek o krabičkách a Michal Pavlíček prohlásil, že používá LINE 6 pro zkreslení. Tak jsem se opět vrátil na web  LINE 6 a začal poslouchat demo zvuky jejich efektů, znělo to výborně. Navíc přímé propojení Variax a POD X3 Live by odstranilo převodník z digitálu na analog a zpět, a další adaptér. Mezitím si kytarista z Marchall Malinovky koupil LINE 6 Spider JAM, zkreslené zvuky byly slušné. Chvíli jsem se rozhoupával a před Vánocemi jsem vyrazil do K-AUDIO.

Zkoušel jsem v prodejně POD na sluchátka na svoji kytaru, nic moc to neznělo, některé presety vůbec nehrály. V podstatě jsem byl zklamaný. Odpoledne jsem měli mít zkoušku s Rakousko-Uherskem, chtěl jsem ho hned vyzkoušet. Nakonec jsem POD koupil, ale zkoušku jsem odehrál s GT8.