LINE 6 GUITAR PORT

V předchozím článku jsem napsal, že GuitarPort je placená služba a zvuky lze stahovat pouze měsíc. Nebyla to tak úplně pravda. Na https://guitarport.com/ najdete kromě zvuků celé skladby, včetně not, tabulatur, podkladů bez kytar, ty zpoplatněné jsou. Zvuky, celkem pochopitelně protože je nelze použít bez zařízení od LINE 6, zpoplatněné nejsou. Takže je jde volně stahovat. Jsou mnohem lepší než na výměnném serveru https://line6.com/customtone.

Bohužel přímo v GearBoxu nejde vyhledávat, vyhledávat jde pouze v Internetovém prohlížeči. Takže doporučuji následující postup:

1.    Zapojit POD k počítači
2.    Spustit GearBox
3.    V prohlížeči internetu jít na https://guitarport.com/
4.    V hledání zadat třeba „Satriani“
5.    Upřesnit hledání jen na „Tones“
6.    Vybrat si zvuk podle typu snímačů
7.    Povolit prohlížeči otevření souboru pomocí GearBox vždycky

Pak už se všechno chová, jak má, po kliknutí na zvuk se tento automaticky nahraje do POD. Našel jsem tak konečně i krásné zvuky například pro jazzovou kytaru. Zvuky od AC/DC také nejsou špatné. Znovu upozorňuji, že zvuky jsou optimální pro nahrávání linkou do mixu. Pro živé hrání bude nutné počítat s vypnutím simulace reprobedny a případně provést doladění pomocí ekvalizéru. To už je individuální a záleží na konkrétním aparátu pro zesílení zvuku na živo.