LINE 6 POD HD 500 a analogový preamp

Dostal jsem následující dotaz:

 

můj problém je takový že při hraní přes HD bez jediné simulace aparátu,  bez jediné krabky efektové či jiné a s různým nastavením v hlavním setupu při zkoušení výstupů a efektových smyček nedokážu dostat tak dobrej zvuk při zapojení HD tak jako když napojím kabel přímo do lampového komba.

 

1. Gibson SG standard ---> vstup lampový 18watový Tubemaister H&K kombo = zvuk výborný, dynamický, nastavený tak akorát ve zkušebně hlasitostně aby vyhovoval a aby prořízl kapelu tak jak je potřeba

 

2. Gibson SG standard ---> HD kytarový vstup ---> HD výstup nesymetrický Mono 6.3 jack ---> vstup lampový 18watový Tubemaister H&K kombo = o dost nižší signál kterej mi nestačí uživit kapelu i při masteru na max a nevím jak ho posílit aby zněl stejně, jediné co mě napadlo tak na virtual mixu posílit dB výstup ale pak to mám přebuzený a rozhodně ne tak jako 1.

 

3. Gibson SG standard ---> HD kytarový vstup ---> HD Sluchátkové stereo fungující jako mono protože jde monokabelem ---> vstup lampový 18watový Tubemaister H&K kombo = hlasitost stejná jako u 1. ikdyž mi přijde že je tam stále nějaký problém ale tohle řešení se mi zdá jako podivné a v návodu píšou že je to jen pro sluchátka a že výstup má jít z těch jiných konektorů.

 

4. 2. Gibson SG standard ---> HD kytarový vstup ---> HD výstup nesymetrický Mono 6.3 jack ---> vstup vrácená SMYČKA  lampový 18watový Tubemaister H&K kombo ( v HD nastavená Preamp simulace) = zvuk zase jako u dvojky tichý, nevím jak ho mám posílit aby hrál nahlas. Navíc každý preamp má uplně jinou úroveň hlasitosti a ani se mi nechce obcházet dobrý preamp kterej mám v Tubemaisterovy protože když ho obejdu tak mi nefunguje footswitch na přepínání kanálu a boost kterej je dost dobrej na tom kombu.

 

výstupy XLR neřeším protože nejdu do mixu ale do komba.

Samozřejmě že v nastavení HD měním setup v menu podle toho jak to mám zrovna zapojeno.

Otázka zní jak vyřešit zapojení standardní mono tak aby znělo stejně jako na přímo tak abych nemusel používat sluchátkový výstup či je to přes sluchátka zapojeno dobře? 

 

Moje odpověď:

 

Reálně máš dvě možnosti zapojení:

 

1. Kytara --> vstup do komba --> výstup efektové smyčky komba --> vstup POD HD --> výstup POD HD --> vstup efektové smyčky komba Při tomto zapojení nepoužívat simulace zesilovačů POD a používat jen některé efekty POD.

 

2. Kytara --> vstup POD HD --> výstup efektové smyčky POD --> vstup do komba --> výstup efektové smyčky komba --> vstup efektové smyčky POD --> výstup POD HD --> vstup efektové smyčky komba Při aktivní efektové smyčce POD nepoužívat simulace zesilovačů POD Při neaktivní efektové smyčce POD používat simulace zesilovačů POD

 

Doporučuji možnost 2 a zkoušet a zkoušet. Stejný zvuk jako při zapojení kytar přímo do komba nečekej, ale máš mnohem víc zvukových možností.

Rozhodující je, co od POD HD čekáš.