LINE 6 POD HD 500 první dojmy

Tak jsem ho dnes dostal a vybalil, musím říci, že Thomann funguje.

Začnu negativy, ať to máme za sebou:

- po připojení na původní adaptér od POD X3 Live a zapojení Variax HD500 přestal fungovat, musel jsem připojit originál adaptér, který je o něco je o něco silnější, pak již vše fungovalo normálně

- ihned bylo potřeba nahrát nový firmware a server LINE6 občas nekomunikoval, no ale nakonec vše proběhlo.

- napájecí kabel je hodně, ale opravdu hodně krátký.

- POD HD 500 nemá hlavní vypínač, zapíná a vypíná se napájecím kabelem.

- pedál hlasitosti je menší a působí méně kompaktně než na POD X3 Live.

- kombinace přepínání zvuků v rámci jedné banky je méně než na POD X3 Live, v rámci jedné banky je možné mít zapojeny maximálně nyní dva zesilovače paralelně a osm efektů, v POD X3 bylo možné zapojit dva zesilovače a v pro každý zvuk 8 efektů (celkem až 16).

- je méně přepínačů pro zapínání a vypínání efektů, POD X3 bylo možné v rámci jedné banky přepínat 4 efektů pro každý zvuk (celkem 8) a jeden přepínač sloužil pro přepínání mezi zvuky.

- při nastavování zvuku z počítače jsem narazil na nejasné chování při nastavení přepínačů, pokud byl nějaký efekt použit pro přepínač, tak i po jeho odstranění se neruší vazba na přepínač, no chaos asi chyba v software.

- dodané zvuky jsou standardně nepoužitelné, navíc nechápu logiku jejich uspořádání, zřejmě mají hlavně ohromit začátečníky.

- POD HD nelze propojit s GearBox a nefunguje přehrávání skladeb stažených z GuitarPort (hlavně, že jsem si zaplatil předplatné na další rok). 

Pozitiva:

- začal jsem tvořit zvuky z čistého zvuku volbou zesilovače a přidáváním efektů a zadá se, že k posunu došlo především klasické zesilovače Fender a Marshall znějí mnohem přirozeněji.

- když jsem si nastavil zesilovač a efektovou smyčku začal jsem pracovat s typem kytary na Variax, s tónovou clonou a s hlasitostí, výsledný zvuk se mění tak jak bych očekávat a zůstává stále poslouchatelný.

- samplovací smyčka je příjemný doplněk a už se těším, jak ji použiji při živém hraní.

- různé syntezátory a harmonizéry jsou lepší o 110% oproti POD X3.

- doufám, že v nejbližších dvou letech již budou jen pozitiva.

Klíčové je použití při živém hraní, k tomu zatím nedošlo a nejbližší koncert plánuji odehrát ještě s POD X3 Live.