LINE 6 POD HD500 výstup do PA a do komba

Dostal jsem následující dotazy:

1) dá se nastavit volume pedál tak, aby nechodil od 0 do 100%, ale například od 70% do 100% kvůli rychlejší regulaci síly signálu během vystoupení? V odkazu LINE6 na Vašich stránkách jsem se dočetl, že (pokud jsem to dobře pochopil) toto nastavení používáte. Ať jsem hledal, jak jsem hledal nenašel jsem ale, jak toho docílit.

 

Odpověd:
- Na PC - v záložce "CONTROLLERS" / v poli "MODEL" zvolit "Volume Pedal",  v poli "PARAMETER" zvolit "VOLUME", v poli "CONTROLLER"  zvolit "EXP-1" nebo "EXP-2", potenciometry "MINIMUM" na "70%", "MAXIMUM" na "100%".
- Na POD - na obrazovce vybrat "VOL/PAN" dvojklik na tlačítku "MOVE", v poli "PARAMETER" zvolit "VOLUME", v poli "CONTROLLER"  zvolit "EXP-1" nebo "EXP-2", v poli "MIN VALUE" na "70%", v poli "MAX VALUE" na "100%".
 
2) dá se nastavit, aby z XLR výstupů do pultu šel signál se simulací bedny a z linkového výstupu do kytarového komba bez simulace? Pokud ne, považujete za rozumné řešení jít do komba linkou bez simulace a do pultu odbočkou z linky přes speaker simulátor PALMER?
https://kytary.cz/palmer-pdi-09-the-junction/HN129873/
 
Odpověď:
Viz manuál Page 4, Setup: Output Options
Note that this Mode setting affects the signal fed to several POD HD500 outputs: Balanced, Unbalanced & Phones outputs as well as USB Record Send & L6 LINK audio outputs.
 
XLR výstup se simulací reproduktoru a likový výstup bez simulace reproduktoru nejde nastavit a domnívám se, že je to správně. 
V principu doporučuji tři přístupy, jak tvořit zvuk:
1. Využívat předzesilovač a koncový zesilovač komba a POD používat je pro efekty bez zesilovačů, pak zapojit pomocí 4 kabelů a zvuk snímat  mikrofonem z komba.
2. Využívat pouze koncový zesilovač komba, pak používat v POD pouze PreAmp modely a zvuk snímat  mikrofonem z komba.
3. Nepoužívat kytarové kombo, ale aktivní odposlechový reproduktor, pak používat v POD plné simulace zesilovačů a zvuk snímat linkou z POD do PA.
 
V případě 2 platí následující dopručení z manuálu:
Page 4, Setup: Output Options When using the Combo or Stack options and connecting into a tube amplifier, we also recommend that you choose a Preamp Model from the Amp Model menu (rather than one of the “Full” Amp Models). HD Preamp Models include no power amp emulation, making them typically better suited for this connection. That said, there is no wrong choice! PODs have always been about flexibility... Check out all the possibilities and decide which Models work best for your tone!  
Unbalanced Output - connect 1/4" cables here to send your sound to a guitar amplifier, recorder, mixer or PA system. Set the 1/4" OUT switch on top of your POD HD500 to AMP when sending to a guitar amp or LINE for devices with -10dBV inputs typical of mixers and recorders.
 
Proč si myslím, že je to správně? Zvuk pro kytaru se vytváří celým řetězcem od kytary přes efekty, zesilovač, až po reproduktor. Pokud máš na pódiu pro sebe jiný řetězec a do PA taky jiný řetězec, znamená to, že jiný zvuk tvoříš pro sebe a jiný pro lidi v sále. Já osobně chci, abych do PA šel co nejvěrnější zvuk tomu, co mám na pódiu.