POD X3 Live a Marshall

Popíšu svůj příběh s Marshallem pro pobavení všech technicky zdatných muzikantů.

Mám hlavu JCM 900 50 W od roku 1991 a mám k ní poměrně silný citový vztah.  Se zvukem v kombinaci s POD X3 jsem byl spokojený jen průměrně, ale neměl jsem důvod ji měnit. Hraju jen do koncového zesilovače. Po testování Fender Hor Rod Deville  začaly moje pochybnosti o kvalitě zvuku narůstat a rozhodl jsem se něco udělat.

Rozhodl jsem se koupit koncový zesilovač Marshall EL84 20/20. V inzerátech jsem našel prodávajícího na Slovensku v Bardejově. Tak jsem v sobotu vyrazil. Cesta trvala 6 hodin tam, abych po zapojení a cca 1 minutě hraní zjistil, že tudy cesta nevede. Následovala cesta zpátky opět 6 hodin.  Ve zkušebně jsem zkoušel kde co, různé výstupy z POD, tranzistorový zesilovač, dokonce basový zesilovač, prostě zoufalství.  Mezitím hledání alternativ na Internetu. Jenže věci, o které bych měl zájem, vesměs nejsou skladem a zkoušet je na plný výkon v prodejně taky nejde.

Náhodou ten samý den dovezl druhý kytarista kombo Marshall 401, abych ho vyzkoušel. Zapojil jsem nejdřív jen kombo a vypadalo to dobře, pak jsem připojil svoji bednu a znělo to výborně. Takže bylo jasné, že problém je v hlavě (myšlen zesilovač). Baskytarista mi doporučil Dušana Zemana z Hranic, který staví a opravuje lampové aparatury.

Ráno jsem mu volal a za hodinu už byla hlava rozhozená. Výsledek měření ukázal, že jedna lampa vůbec nefunguje a druhá funguje napůl. Na místě mi vyměnil obě lampy a zkusil svůj malý reproduktor. Bylo to tam. Nechal jsem mu tam hlavu ještě na opravu potenciometrů, bude to hotové do pátku. Prý se to často stává, že lampy postupně odcházejí a ucho si zvyká a zvyká, až pak už to nejde. Čeká nás s kapelou důležitý koncert, takže snad bude mít tenhle příběh šťastný konec.

Takže, až povezete auto do servisu na prohlídku, zvažte, zda nepotřebuje prohlídku taky vaše hlava (myšlen zesilovač).