První hraní doma

Po zapojení POD X3 Live k počítači už to začalo být trochu lepší. Vlastní připojení přes USB bylo jednodušší než MIDI pro GT8, a nastavovací software Gear Box se nedal vůbec porovnat s BOSSem, protože není s čím. V mých sluchátkách zněly zvyky podstatně lépe než v prodejně, a dokonce i na reprobedny od hifi zněl zkreslený zvuk docela slušně.

Začal jsem zkoumat dodané presety v efektu, teď trochu předběhnu, nepoužívám z nich nic. Mám je uložené v počítači, ale asi se k nim nevrátím. Lepší už byly zvuky stažené z LINE 6 pomocí Monkey. A vůbec nejlepší byly zvuky z Guitar Port on-line.  Takže k tomu podrobněji.

Presety z LINE 6, se stáhly pomocí Monkey, některé jakou součást Gear Box, některé asi zdarma k novému POD-u. Využil jsem Variax Acoustic, což je nastavení pro zvuk akustické kytary, který je zesílen v aparatuře pro elektrickou kytaru.   Dále Big Solo je použitelný preset, jak z názvu vyplývá silně zkreslený Marshall. Další je Power Ballad jemně zkreslený spíš metalový zvuk.  Dál jsem zkoušel a hledal, s odstupem času musím říci, že to co jsem tehdy používal, dnes už nepoužívám. Problém je, že názvy presetů mi nic neříkají a když ho zkusím, tak ho zase někde ztratím a už si ho nevybavím, Asi to tak má být.

Nejlepší je Guitar Port, kde se dá vyhledat zvuk podle interpreta, nebo podle songu. To je jiná káva stáhnout si zvuk Claptona nebo Satrianiho a zkoumat jak se na mé kytaře podobá originálu. Navíc je to perfektně integrováno do GearBoxu. Je to ovšem placený server, ale první měsíc je zdarma. Tam Vám nováčkům doporučuji postahovat toho co nejvíc. Zvuk většinou v sobě má něco z originálu a dá se s ním pracovat a hlavně má charakter, nebo si to při spojení s konkrétním interpretem jenom myslím.

Existuje ještě výměnný server zvuků na LINE 6, kde si hráči umisťují zvuky, které vytvořili, chvíli jsem nějaké zkoušel, ale nic mi z nich nezůstalo.