První hraní ve zkušebně a na koncertě

V BOSS GT8 jsem měl cca 30 songů nastavených v jednotlivých bankách (celkem jich je 36). Dvě banky jsem měl pro volné hraní, kdy jsem si přepínal efekty jako šlapky. Chtěl jsem to podobně udělat i na POD X3 Live. Jenže těch 30 bank vznikalo 2 roky a já jsem tolik času neměl. Tak jsem se rozhodl udělat to jinak a to se mi zatím osvědčilo. Při živém hraní stejně nějaké zvukové nuance zaniknout v rámusu ostatních spoluhráčů, kteří neuznávají, že nejdůležitější je sólová kytara. 

Používám 5 základních bank, které mám pojmenované „folk“, „country“, „jazz“, „rock“ a „metal“. V každé bance má od 1 do 4 „čistý zvuk“, „čistý zvuk + chorus“, „jemné zkreslení“ a „sólo“. Není to tak úplně přesné, například u „metalu“ mám 3, 4 dvě sóla, jemnější a ostřejší. Dále mám v bance 6 různé zvuky pro blues a v 7 nějaké speciální zvuky. U sólových zvuků má připravený kompresor k zapnutí pro případné posílení zvuku. Nahrávací studio bude zase až v červnu, tak do té doby už snad budu zase o něco dál.

Takže první zkoušky s POD X3 Live. Doprovodné zvuky dobré, ale sóla zanikala, navíc jsem měl pocit, že musím hlavu u Marshalla zesilovat mnohem víc než dříve. Chyběla mi funkce BOSS GT 8 „SOLO“, která prostě zvuk přidala a trochu změnila a fungovala dobře. To nemám vyřešeno dodnes. Takže jsem to řešil neustálým nastavováním poměrů mezi zvukem pro doprovod a sólem. Nejsem zvyklý používat pedál pro hlasitost. U sól jsem pořád přidával hlasitost.

První koncert s POD X3 Live. Nechal jsem výstup do PA zapojit přímo do PA, zároveň jsem měl na pódiu Marshalla pro odposlech. Bohužel nebyl čas na pořádnou zvukovou zkoušku. Během koncertu jsem se samozřejmě přidával na Marshallu, jak už to tak chodí, to samozřejmě nemělo vliv na sílu signálu do PA, ale sál byl poměrně malý, takže to co jsem si já přidal, zvukař vpředu ubral. Nahrávali jsme zvuk z mixu a výsledek je opravdu žalostný. Navíc mě zvukař po skončení zkritizoval, že zvuk kytary byl hrozně ostrý. Takže poučení. Pokud nebudete mít dokonale odladěný zvuk do PA, a vlastního zvukaře, tak se o to ani nepokoušejte.